Degustace vín není pouze o ochutnání dobrých vín. Jedná se o tzv. smyslovou analýzu, při které se zaměřujeme na barvu vína, čirost, vůni a chuť. Díky degustaci poznáte a vyhodnotíte kvalitu, jakost i charakter vína.


Degustace vín patří k tradici a zájem o ně neustále roste. U nás si můžete vybrat z velkého množství vín, která jsou z různých oblastí. Z naší nabídky si můžete vybírat jak z klasických vín Čech a Moravy, tak i z exotických. Vína se u nás vybírají podle oblasti, k dispozici máme např.:


  • francouzská vína
  • italská vína
  • česká vína
  • španělská vína
  • a mnohá další...

ZAJIŠTĚNÍ DEGUSTACE

Máte-li v plánu uspořádat pro několik osob degustaci, je nutné, abyste nám vy jako klient sdělil, jaký druh odrůdy budete chtít a jaký je váš budget, který je opravdu důležitý při výběru jednotlivých vín. Na základě vámi poskytnutých informací vám vypracujeme nabídku. U nás si můžete vybrat ze dvou degustací – řízené a neřízené.


ŘÍZENÁ DEGUSTACE

Jedná se o ochutnávku vín, která je vedená sommelierem. Tento sommelier představí vám i dalším hostům nachystané vzorky vína, podá jim odborný výklad, který se týká vždy jednotlivého vinařství, oblasti, filozofii, výroby, charakteru odrůd či historii. Mluví k menšímu kolektivu cca 20 – 30 lidí a to v rozmezí 30 – 60 minut. Kromě výkladu vás sommelier rovněž naučí, jak vína rozlišovat, jak je správně ochutnávat, s čím je správně kombinovat či dokonce jaké vína nakupovat.


V průběhu degustace se nalévá taková degustační míra skleničky, aby vynikla nejeno barva, konzistence a další aromatické vlastnosti vína.

NEŘÍZENÁ DEGUSTACE

Další možností je neřízená degustace, při které je sice přítomný sommelier stojící za pultem, ale neseznamuje hosty s vybranými druhy vín. Této degustace se může zúčastnit více lidí (cca 100 a více lidí). Přítomný sommelier je zde kvůli radám a doporučením.


Kromě degustace vín se zaměřujeme také na:

Uspořádejte degustaci a vychutnejte si špičková vína.

MÁTE DOTAZ NEBO ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY?